Hyppää sisältöön

Hallituksen blogi

  • kirjoitusta
    2
  • kommenttia
    5
  • katselukertaa
    453

About this blog

Korttifriikit Suomen Korttikeräilijät ry:n hallituksen viestintäkanava

Entries in this blog

 

Ajankohtaisia asioita (jäsensihteeri, kokous)

Moi!   Niinhän se aika taas rientää ja lauantaina on vuorossa korttifriikkien ensimmäinen kevätkokous! Kokous järjestetään jälleen herttoniemen messujen yhteydessä, jotta mahdollisimman moni pääsisi paikalle. Kaksi kärpästä yhdellä iskulla!   Hallituksen järjestäytymiskokouksen jälkeen on tapahtunut paljon asioita. Hallituksen ja allekirjoittaneen isoimmat ponnistukset ovat liittyneet luomaan prosesseja, jotta voimme palvella jäsenistöämme paremmin sekä viimevuoden kirjanpidon ja tilinpäätöksen valmistelussa kokousta varten on saatu myös kulutettua aikaa varsin paljon.   Olemme nimittäneet hallituksen jäsenen Jari Juutin yhdistyksen hallituksen jäsensihteeriksi. Jari on siis jatkossa kontakti jäsenasioiden hoidossa hallituksessa jäseniä varten. Jariin voitte olla yhteydessä joko yksityisviestein tai hallitus@korttifriikit.fi osoitteeseen lähettämällä sähköpostia. Jari tulee myös olemaan yhteyksissä jäseniin mikäli jäsenmaksun kanssa on hankaluuksia.   Tulevan vuoden aikana tulemme tuomaan friikkien hankittavaksi uusia tuotteita pitkästä aikaa. Mahdollisesti jo tampereen messuilla on tarjolla Korttifriikit brändättyjä kahvikuppeja!   Jukka Aalto voitti vuoden friikkiäänestyksen ja palkinnoksi yhdistys kustantaa Jukalle Herttoniemen messuilla korttiboksin! Onnea Jukalle friikkien valinnasta!   Jani

zaux

zaux

 

Korttifriikit Suomen Korttikeräilijät ry:n vuoden 2013 hallitus on järjestäytynyt

Moi!   Joulukuun herttoniemen messuillahan valittiin hallitus vuodelle 2013. Hallitukseenhan valittiin puheenjohtajaksi Mika Rintala sekä jäseniksi: Jani Huhtala, Jari Juuti, Jukka Aalto, Harri Pylväläinen, Kasimir Palm.   Juuri päättyneessä hallituksen järjestäytymiskokouksessa järjestäydyttiin seuraavasti:   Puheenjohtaja: Mika Rintala (Nikke21) Varapuheenjohtaja: Jukka Aalto (Beezer34) Rahastonhoitaja: Jani Huhtala (zaux) Sihteeri: Harri Pylväläinen (Hata) Hallituksen jäsen: Kasimir Palm (benthic) Hallituksen jäsen: Jari Juuti (jalmari)   Lisäksi hallitus tarkasteli toimikuntia ja jatkossa ylläpito ja valvoja tiimit toimivat seuraavissa kokoonpanoissa: (boldatut toiminnanjohtajia)   Toimikunta: Ylläpito: Jani Huhtala, Mika Rintala, Jukka Aalto Toimikunta: Valvojat: Harri Pylväläinen, Jari Juuti, Timo Lekander(leksu), Jarkko Saarvo(napa), Kasimir Palm, Petri Jokiranta(pjokiran), Aleksi Tahlo(volvo)   Tässä vaiheessa ylläpidon & yhdistyksen aktiivitoiminnasta virallisesti poistuvat ansiokkaan uran punaisina tehneet ja sivuston perustajat allekirjoittaneen ohella: Tatu "Mogo89" Kanen ja Mikko "Silveri89" Silvennoinen. ISO KÄSI molemille huikeasta duunista mitä ukot on vuosien varrella tehneet!   Jani

zaux

zaux

×